Přejít k hlavnímu obsahu

V období pandemie a nouzového stavu za vlády profesora Romana Prymuly od 13.3.2020 do 24.5.2020 jsem nemohl plně pracovat a uvědomil jsem si, že se jedná o dobu, na kterou by se nemělo, jen tak zapomenout.
Kovová plastika Pocta První linii bude věnována všem Vám, kdo svým úsilím pomáháte  překonat vir, na který zatím nejsou účinné vakcíny a jste tzv. v první linii.
Jedná se především o zdravotníky, pečovatelky, policisty, hasiče, dobrovolníky a prodavačky potravin, kteří za dané situace byli jedni z nás o kterých se do té doby více nehovořilo a neuvědomovali jsme si, jak je jejich práce potřebná a nezastupitelná.


Plastika vychází z tvaru viru SARS-CoV-2 a samotné umístění je v místech, které považuji v Radotíně za veřejný prostor, který již od 90. let čeká na svoji příležitost.
Plastika je kompozičně navržena do míst bývalého pomníku Rudých letnic, který vznikl v padesátých letech, připomínající období celosvětové krize v 30. letech a dosud mnoha historiky rozporuplnou událost z 20.4.1930, kdy došlo ke střetu četníků s průvodem mládeže v dnešní ulici K Cementárně (dříve Hálkova do r. 1952 a pak Rudých letnic) v Praze Radotíně.
Pokud i vy chcete vzdát holt všem v první linii a podílet se na vytvoření plastiky, lze přispět finančním darem na transparentní účet PRVNÍ LINIE:
130320205/0300

Více o projektu a jednotlivých fázích se bude zveřejňovat na www.pocta1linii.cz

Tým Pocta 1. linii

Pocta 1. linii covid